DS-PD501PC12
Kit Image
DS-PD501PC12
Wired volumetric detector
https://seko.tu-seguridad.es/web/image/product.template/8557/image_1920?unique=1324875
Stock 22
ADD
Not Available For Sale
Not Available For Sale
view more
Certification
Grade: 2
SENSOR
Type of sensor: PIR
DETECTION
Detector type: Wired
Pets immunity: Up to 24 kg
Detectores Detectores
Product Image
Installation height
1.8 m ~ 2.4 m
Angle detection
90º
Detection distance
12 m
Kit Image
DS-PD501PC12
specifications and features
General information
Serie AXPRO
Material and dimensions
Installation Wall / ceiling
Dimensions 73 x 130.5 x 56.7 mm
Net weight 195 g
Weight with packaging 240 g
Power consumption
Power mode DC (via BUS)
Voltage 12V
Amperage 100mA
Standby consumption 70mA
Ambient
Operating temperature -10 ºC ~ 50 ºC
Use Indoor
Maximum humidity 90%